środa, 9 września 2015

My Little Farmies - omówienie budowli - część 1. Młyn i magazyn.

Postanowiłam w miarę krótko omówić kolejne budynki, pojawiające się wraz z rosnącymi poziomami gry My Little Farmies. Budowli nie jest znowu tak wiele, jednak każda z nich ma odrębną funkcję i działanie. Razem tworzą wirtualną, barwną i realistyczną farmę, czyli gospodarstwo rolne. Zatem do dzieła.

1. Młyn. Jest pierwszym budynkiem, jaki stawiamy na farmie (już na 2 poziomie). Nabywamy go za dwa tysiące talarów. Nie jest to aż tak dużo, wbrew pozorom. Talary łatwo jest zdobyć, na przykład sprzedając płody rolne. W młynie przetworzymy zboże, otrzymywane przez obsianie pola uprawnego, na mąkę. I tak mamy swoiste "pary": ziarna żyta - mąka żytnia, ziarna pszenicy - mąka pszenna, ziarna owsa - płatki owsiane, kolby kukurydzy - ziarna kukurydzy. Te półprodukty przydadzą się nam oczywiście do dalszej obróbki w innych budynkach, na przykład w kuchni. Możemy je też sprzedać od ręki, ale ja bym sugerowała zatrzymanie ich na później. Potem z pożytkiem przehandlujemy co nieco na straganie (dostępnym niestety od 11 poziomu) albo odstąpimy za odpowiednią opłatą (ale już przetworzone do minimum mąki) klientom spacerującym po naszej farmie. Nie zauważyłam, aby zaopatrywali się oni w samo ziarno, zwykle chcą co najmniej mąkę. Młyn można rozbudować, tak, aby zwalniały się kolejne sloty - to znaczy żeby istniała możliwość jednoczesnego zmielenia kilku porcji ziarna, na przykład żyta i pszenicy. Oprócz tego możemy wykorzystać pracowników do pomocy. Rekrutujemy ich w czworakach, dozwolonych od 9 poziomu.

2. Magazyn. Otrzymujemy go na jednym z pierwszych poziomów, aby było gdzie gromadzić płody rolne, przetworzone półprodukty oraz gotowe towary. Również możemy zwiększać jego poziom, a tym samym pojemność. Przyda się ona później, kiedy zechcemy zmagazynować jak najwięcej dóbr. Wraz z rosnącą pojemnością magazynu zmienia się jego wygląd, czyli po prostu ... przybywa nam pięter lub też widzimy postawione nowe budki. Magazyn jest może zwykłą, poślednią budowlą, ale jego zadanie jest według mnie najważniejsze w My Little Farmies. Co z tego jeśli będziemy mieli mnóstwo wymyślnych obiektów produkcyjnych, jeżeli nie będzie gdzie schować wytworzonych produktów ? Właśnie dlatego należy dbać o odpowiednio wielką pojemność magazynu. Inaczej okażemy się skazani na ciągłą, przymusową sprzedaż towarów, co nie zawsze będzie nam na rękę. Uwaga ! Każdy budynek można przesunąć na wolne miejsce lub obrócić !

Tyle na razie. Z czasem pojawi się więcej samouczków do rozmaitych gier. Wystarczy regularnie odwiedzać niniejszego bloga. Zapraszam !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz