poniedziałek, 21 września 2015

Wiejskie Życie - urocza farma online.

"Odkurzyłam" dzisiaj stare konto w serwisie Gry.pl. Używałam je do wirtualnego zarządzania farmą w przeglądarkowej gierce Wiejskie Życie. To bardzo przyjemna i miła dla oka forma rozrywki. Jej zasady są bardzo proste - rozwijamy gospodarstwo, czyli: produkujemy i przetwarzamy rozmaite dobra, siejemy zboża i sadzimy rośliny uprawne, zbieramy plony, karmimy zwierzęta - innymi słowy: dbamy o naszą małą na początku farmę. Do dyspozycji na poziomie 7 (bo na tym obecnie jestem) mamy następujący sprzęt i zwierzęta: wino-maszynę i sok-maszynę (a więc coś jakby prasy do soków z gry My Little Farmies), ul zwykły oraz gwieździsty (dom dla pszczół), kurniki z kurami zwykłymi (białymi), jak też i kolorowymi, bydło Limousin i Charolaise (na wołowinę), jak również krowę łaciatą, szwajcarską oraz holenderską (wszystkie dają mleko). Możemy też wybudować staw, ale kaczek na razie brak. Ponadto dostępny jest młyn typu holenderskiego, mielący zboże na mąkę, takie jak, póki co, pszenica i owies. Powinnam też dodać, iż większość obiektów nabędziemy w sklepie za monety, czyli zwykłą jednostkę płatniczą w grze. Walutą premium są dukaty, które możemy wydać na bardziej wymyślne i powiedziałabym, luksusowe obiekty.

Aby móc cieszyć się obfitymi plonami, należy najpierw przygotować ziemię. W tym celu trzeba ją przekopać. Następnie wybieramy z menu sklepu odpowiednie nasiona i siejemy lub sadzimy. Z wymienionych wcześniej zbóż mamy do dyspozycji pszenicę i owies. Z pozostałych nasion: koniczynę (na karmę dla krów oraz pszczół, które nam ją zapylają), rzodkiewkę, winogrona (używane do produkcji wina w wino-maszynie), kukurydzę (pokarm dla kur), lawendę, żonkile (pożywienie dla bydła mięsnego), ogórki i winogrona Chardonnay (także do wina, lecz bardziej szlachetnego niż te produkowane ze zwykłych winogron). Z drzew są dostępne na razie tylko jabłonie i wiśnie. Czas wzrostu jest inny dla różnych typów nasion. Przykładowo rzodkiewka wyrośnie nam bez nawożenia w pięć minut (!), koniczyna w piętnaście, ale już kukurydza w cztery godziny, a pszenica w osiem. Musimy więc albo uzbroić się w cierpliwość i poczekać, albo też użyć wymienionych nawozów, w celu oczywiście stymulacji rozwoju wybranej rośliny uprawnej. Możemy przyspieszyć wzrost do pewnego stopnia lub całkowicie. W ostatnim przypadku otrzymujemy już całkowicie gotowe do zebrania warzywa lub zboża.

Aby awansować na kolejne poziomy, warto wypełniać zadania z lewej strony ekranu gry. Po prawej stronie jest ikonka domu handlowego, który nam dopomaga w zdobywaniu waluty oraz punktów doświadczenia. Właśnie te ostatnie, skrzętnie zbierane, pozwalają nam zaliczać poziomy. Zauważyłam również tak zwane punkty automatyzacji. Zdobywamy je jako część nagrody za zrealizowane zadania, jednakże nie za każde. Automatyzacja, jak sama nazwa wskazuje, oznacza pewną ciągłość procesów produkcyjnych. Jeśli na przykład włączymy automatyzację ... naszej krówce - jakkolwiek by to nie brzmiało zabawnie - to wówczas będzie ona cały czas, aż do wyłączenia funkcji, pobierała karmę oraz dawała mleko, które będzie od razu przenoszone bezpośrednio do stodoły, pełniącej funkcję magazynu. Zautomatyzowany młyn będzie nam cały czas produkował mąkę, aż do wyczerpania zapasów zboża w stodole. Widzimy więc, że to bardzo pożyteczna i pomocna czynność.

Za swoistą nobilitację na następny poziom otrzymujemy bezpłatne nagrody. Mogą to być rozmaite, bardziej lub mniej cenne przedmioty, zwierzęta, nawozy do roślin i tym podobne. Warto również udekorować nasze gospodarstwo, aby ładniej wyglądało. W tym celu za monety lub dukaty kupujemy w sklepie określone obiekty, które nam się podobają, bądź też takie, na które nas aktualnie stać. No cóż, proza życia ... :) Opłaca się także zadbać o równowagę procesów zarabiania monet i dukatów oraz ich wydawania. Inaczej zbankrutujemy lub będziemy się borykać z niedostatkiem wirtualnej gotówki, a to z pewnością nikomu nie przynosi satysfakcji. Pięknie przybrana farma to widok przyjemny dla oka, jednakże odpowiednią wydaje się strategia, polegająca na jak największym zarobkowaniu, ale już umiarkowanym wydawaniu. Na sam koniec dodam jeszcze, że chyba wrócę na dobre do tej sielankowej gry, gdyż ciągnie mnie do niej sentyment. Po prostu lubię wszelkiego rodzaju gry farmerskie i rolnicze za ich urokliwość i relaksujący charakter. Osobom zaciekawionym moim opisem podaję linka do gry, w której warto założyć darmowe konto:

http://www.gry.pl/gra/wiejskie-zycie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz