środa, 14 października 2015

Big Farm - gra bogata w szczegóły.

Od dwóch z okładem lat uczestniczę już w pewnej rolniczej grze przeglądarkowej, która według mnie wyróżnia się różnorodnością detali. Mówię oczywiście o Big Farm, czyli, tłumacząc na język polski - Wielkiej Farmie. Można tam wykreować doprawdy imponujących rozmiarów gospodarstwo, a właściwie nawet więcej niż jedno - tyle że nie od razu. Główną oś rozgrywki od pewnego poziomu stanowią trzy farmy - główna, farma smakosza oraz kwiatowa. Czasem dochodzą jeszcze gospodarstwa okolicznościowe, jednakże one nie trwają dłużej niż miesiąc, będąc po tym czasie usuwane z gry. Dają one szansę na zdobycie towarów ponadnormatywnych, na przykład owoców tropikalnych czy produktów farmy z okolic koła podbiegunowego. Jeśli nie zdążyliśmy się zaopatrzyć w te dobra, nic straconego - wymienione gospodarstwa powracają co pewien czas. Ponadto mamy możliwość korzystnego sprzedania naszych towarów, bowiem przypływający regularnie statek parowy chętnie je zabierze, płacąc nam od razu po załadunku, a oprócz tego na farmę przybywają też rozmaici klienci.

Mój obecny poziom to 51. Zdołałam już wybudować gospodarstwo główne okazałych rozmiarów. Jeśli chodzi o budynki produkcyjne, to na wymienionej farmie posiadam następujące: młyn, trzy kurniki, również trzy chlewy, dwie obory, po jednym sadzie jabłoniowym i wiśniowym, kompostownik - wytwarzający kompost użyźniający pola uprawne oraz silos - produkujący nawóz do sadów. Wymienione pola można obsiewać kwiatami polnymi, kukurydzą, kapustą i pszenicą (rośliny standardowe). Ponadto możemy jeszcze zasiać rośliny specjalne, jak również rośliny wydarzenia. Tak, bowiem na naszej farmie zdarzają się regularnie pewne epizody, dzięki którym możemy rozerwać się nieco i zdobyć dodatkowe punkty. Obecnie na przykład trwa "Bliżej natury !", które w końcowym efekcie pozwoli nam zdobyć unikalne przedmioty dekoracyjne. Wiem to, ponieważ wymienione eventy, tak samo jak gospodarstwa okolicznościowe, powtarzają się. Każdorazowo jednak za ukończenie takiego wydarzenia otrzymujemy trochę inne nagrody.

Oprócz budynków produkcyjnych wybudowałam już na mojej farmie głównej dwa magazyny, budę dla psa oraz całe multum obiektów służących do przyozdobienia gospodarstwa. Owe dekoracje, a także solidny płot i brama nie tylko dają nam większe zadowolenie pracowników, ale też i zwyczajnie cieszą oko. Budujemy też domki mieszkalne dla zatrudnionych, którzy oprócz tego mogą zamieszkać również w budynku zwanym "wspaniałym gospodarstwem". Poza tym w naszej grze zbieramy walutę podstawową (dolary), środek płatniczy premium (złoto, lecz możemy je też zakupić) oraz punkty doświadczenia, które pozwalają nam awansować z poziomu na poziom. Jeśli preferujemy grę zespołową, wówczas wystarczy tylko dołączyć do wybranego sojuszu i zostać zaakceptowanym (-ą). Sojusze mają własne misje do zrealizowania, związane z działalnością wszystkich trzech farm. Zadania realizujemy także codziennie na farmie głównej (nie mylić z opisywanymi wcześniej eventami).

Powinnam może jeszcze napisać co nieco o pozostałych gospodarstwach. Farma smakosza zostaje zapoczątkowana nieco później aniżeli główna. Jest ona bardziej "wysublimowana", ponieważ pieczemy na niej ciasta w piekarni. Dostarcza też nam innych towarów, jak: brzoskwinie, migdały, kacze jajka czy roszponka (rodzaj sałaty). Gospodarstwo kwiatowe jest jeszcze bardziej wyszukane, gdyż siejemy na niej, zbieramy i przetwarzamy wyłącznie kwiaty, na przykład: jaśmin, lawendę lub wanilię, która jest rośliną owocującą. Czy esencje lawendowa albo też jaśminowa, obie produkowane w destylarni, są wystarczająco wykwintne ? Czy też perfumy kwiatowe, bądź rozmaite bukiety, wytwarzane w ... sklepie ? Myślę, że tak. Podsumowując, gra jest niezwykle ciekawa i urozmaicona. Nie sposób się w niej nudzić. Zawsze jest coś do zrobienia :) W końcu przecież mamy pod opieką mnóstwo obiektów, oczywiście nie od razu, a od kolejnych poziomów. Myślę, że warto w nią zagrać. Osobom zainteresowanym i lubiącym wirtualną pracę w gospodarstwie podaję linka do gry:

http://bigfarm.goodgamestudios.com

2 komentarze:

  1. Big Farm to świetna gra, szkoda tylko że osoby wykupujące premium mają przewagę nad zwykłymi graczami. Mam też wrażenie, że liczba graczy ostatnio spadła. Ale tak czy inaczej nie zamierzam przestać, lubię się w sobotę odstresować przy tej grze.

    OdpowiedzUsuń