niedziela, 25 grudnia 2016

Społeczności na Google+ dla wielbicieli gier.

1. Strefa gracza. To moja własna społeczność, założona całkiem niedawno między innymi z racji tego, iż posiadam konto w serwisie Google+. Nie ukrywam, że cel był taki: wypromować niniejszego bloga o grach, aby stał się bardziej popularny i częściej odwiedzany przez miłośników grania :) Strefa gracza przyjmuje jednak również nowych członków, którzy naturalnie mogą publikować własne wpisy. Są oni jak najbardziej mile widziani, ale by zdobyć nowych uczestników, należałoby ... wypromować nieco więcej samą grupę. Myślę, że to przyjdzie z czasem. Warto okazać odrobinę cierpliwości i spokojnie zaczekać, aż społeczność zapełni się postami graczy. Tu nie ma się gdzie spieszyć.

Póki co, grupa posiada trzy wpisy, w tym dwa dotyczące mojego bloga. Jest post nakierowujący na stronę główną, na grę Globulation 2 oraz link do polskiej Wikipedii, gdzie zapoznamy się z obszernym artykułem na temat takiego hitu, jakim jest na pewno gra Tetris. Powinnam również dodać, iż każdy z nowych wpisów można dodać do odpowiadającej mu kategorii tematycznej. Są to: Dyskusja (dział ogólny), Darmowe gry komputerowe, Darmowe gry przeglądarkowe, Gry płatne, To jest hit !, Gry na DOS-a i Różności (także ogólna kategoria). Logotypem społeczności została konsola do gier w kolorze białym na niebieskim tle w kształcie okręgu. Uważam, że akurat pasuje do materii grupy. Podsumowując: planowo ma to być grono miłośników wszelakich gier komputerowych oraz na przeglądarkę. Chętnie widziałabym osoby zainteresowane publikowaniem postów dotyczących wrażeń z grania albo nawet reklamujące własne strony/blogi, byleby na temat. Tak więc jeśli ktoś byłby chętny, to zapraszam tutaj:

Strefa gracza na Google+

2. Gry online za darmo. Ta społeczność nie jest moja - jestem tam jedynie jednym z członków grupy liczącej obecnie aż 205 osób. Jest się więc czym pochwalić i administrator niniejszej zbiorowości powinien być z siebie prawdziwie dumny. Tematem są oczywiście darmowe gry, w które zagramy online, czyli przez internet. W domyśle chodzi zapewne o gry przeglądarkowe lub z opcją rozgrywki sieciowej. Niestety niewielu członków uczestniczy w sposób czynny w życiu grupy. Przydałoby się więcej "życia", aktywnego komentowania wpisów albo ich częstszego publikowania. Ostatnio tylko ja dodaję nowe posty, reklamując w ten sposób swojego bloga: "Gry - moja pasja". Trochę szkoda, że zaledwie ja ...

Mimo wszystko internauci odwiedzają społeczność, ponieważ mam wejścia na bloga. Czyli ktoś to czyta. To bardzo dobrze, bo autor grupy w zamierzeniu chciał promować własną witrynę, która jednak ... jest obecnie niedostępna. Pewnie zraził się zawczasu. Ale po co od razu kasować stronę ? Byłaby ona piękną pamiątką własnej twórczości oraz kreatywności. Jednak każdy postępuje, jak uważa za słuszne. Mogłabym również dodać, że brakuje w grupie podziału na kategorie tematyczne - jest tylko jedna, ogólna, czyli Dyskusje. Zauważyłam za to dosyć obszerny opis, charakterystykę wymienionej społeczności. Dobrze to wróży pozycjonowaniu grupy. Tylko czy jej administrator się tym rzeczywiście zajmuje ? W moim mniemaniu opuścił własną społeczność ... Na koniec dodam jeszcze, że warto mimo wszystko odwiedzać, a co więcej uczestniczyć w życiu zbiorowości, jaką są "gry online za darmo". To sposób na darmową promocję własnej strony czy bloga, a także, gdyby społeczność się "rozruszała", ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu dla wielbicieli gier. Przydałaby się też wymiana doświadczeń, słowem więcej aktywności, przejawianej przez uczestników grupy. Gdybyście zechcieli pomóc, to linka znajdziecie poniżej:

Gry online za darmo na Google+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz