poniedziałek, 23 października 2017

Maszyny i obiekty na Wiejskim Życiu - część 1 - Ser-Maszyna i Ule.

Niniejszym zaczynam serię opisów rozmaitych obiektów oraz maszyn produkcyjnych w grze Wiejskie Życie. Gram oczywiście na Facebooku dzięki aplikacji Facebook Gameroom, do zainstalowania na komputerze. Myślę, że warto zacząć od samego początku, czyli poddać krótkiej analizie te z obiektów czy urządzeń, które otrzymałam w grze jako jedne z pierwszych. Okazuje się, że ich przydatność trwa do dzisiaj, ponieważ są używane w rozmaitych misjach czy do realizowania zamówień przykładowo w Domu Handlowym. Tak więc zaczynamy:

1. Ser-Maszyna. Służy naturalnie do produkcji różnych gatunków przepysznego sera, z odmiennych rodzajów mleka. I tak mamy następujące pary: mleko (krowie) - ser mleczny, mleko bawole - ser bawoli, mleko kozie - ser kozi, mleko wielbłądzie - ser wielbłądzi, mleko bawoła wodnego (dostępny tylko na Wodnym Ranczu) - ser z mleka bawoła wodnego, jak również owcze mleko - owczy ser. Trochę tego jest, może niezbyt wiele, bo tylko kilka par produktowych, jednakże w codziennym użyciu Ser-Maszyna sprawdza się doskonale. Ser może okazać się ważnym składnikiem wyjściowym do sporządzania dalszych potraw, jak na przykład do wybornej pizzy w rozmaitych odmianach, przygotowywanej w Pizzo-Maszynie 2. Ser-Maszyna i Ser-Maszyna 2 to w zasadzie identyczne urządzenia, różnią się jedynie szybkością, z jaką produkowany jest ser. Ta druga jest nieco szybsza, gdyż wytworzy nam ser w 30 sekund i jest dostępna za 15 talarów (monety premium). Pierwsza produkuje nam odrobinę wolniej, bo w 45 sekund powstanie gotowy ser, ponadto do jej zakupu potrzebujemy wydać 2,600 monet. Moim zdaniem opłaca się bardziej zakupić Ser-Maszynę, czyli tę pierwszą, a chociaż jest wolniejsza, to przynajmniej zaoszczędzimy sobie wydatku kosztownych talarów. Do skonstruowania obu nie trzeba żadnych elementów, które byśmy musieli kompletować, po prostu płacimy i od razu mamy gotowe urządzenie.

2. Ule. Wystarczy zasiać na farmerskich grządkach zwykłą koniczynę (szybko rośnie), a po jej zakwitnięciu nasze pracowite pszczółki z uli zapylą ją, produkując w swoich domkach jakże niezbędny często miód. Ule są rozmaite, zaczynając od zwykłych, przez trochę się różniące wyglądem ule gwieździste, po ule typowo eventowe, na przykład stylizowane na Halloween czy Dzień Świętego Walentego. Ja posiadam na moim Domowym Ranczu ul zwykły i dwa gwieździste. Do produkcji miodu sprawdzają się znakomicie, robią to szybko i sprawnie. Ul zwykły wyprodukuje miód w 30 sekund, a gwieździsty - w 20. Oba po uiszczeniu konkretnej zapłaty w grze otrzymujemy już w pełni gotowe do produkcji. Wystarczy tylko postawić je na farmie i mieć na podorędziu kwitnącą koniczynę. Ul zwykły kupimy za 2,000 monet, podczas gdy gwieździsty jest droższym wydatkiem, za który poniesiemy cenę aż 15 dukatów premium. Ja sama otrzymałam dwie sztuki uli gwieździstych za wykonanie zadania w grze, toteż nie musiałam wydawać talarów. Jeśli akurat potrzebujecie tych super-szybkich obiektów, wystarczy cierpliwie grać, realizując właśnie zlecane po lewej stronie ekranu zadania, a niemal na samym początku otrzymamy ule gwieździste sztuk bodajże dwie. Moim zdaniem nie warto ich sprzedawać (cena za zbycie jest i tak nikła), ponieważ później, chcąc je znowu posiadać, wydamy walutę premium w znacznej ilości. Opłaca się także systematycznie zbierać słoiczki miodu, aby w następnych poziomach spożytkować je jako składniki innych, ciekawych dań czy przetworów.

A więc pierwsze koty za płoty ;) Mam nadzieję, iż moje wyjaśnienia przydadzą się zwłaszcza początkującym graczom, którzy dopiero zaczynają grać w Wiejskie Życie. Często poszukują oni potrzebnych informacji w internecie, a dzięki przykładowo wyszukiwarce Google mogą odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości lub pytania - między innymi dzięki mojemu blogowi "Świat gier online". Zapraszam więc do lektury dalszych części "Maszyn i obiektów", które pojawią się mam nadzieję wkrótce. Pozdrawiam :) Niżej podaję linka do gry Wiejskie Życie na Facebooku:

https://apps.facebook.com/wiejskiezycie/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz