czwartek, 2 listopada 2017

Maszyny i obiekty na Wiejskim Życiu - część 3 - Sok-Maszyna i Dżem-Maszyna.

Dzisiaj w części trzeciej samouczka o Wiejskim Życiu będę omawiała Sok-Maszynę oraz Dżem-Maszynę. Obie są bardzo potrzebne i dosyć często używane w rozmaitych, wirtualnych zamówieniach czy misjach. Warto postarać się o ich zakupienie i odpowiednie wykorzystanie. Tak więc niniejszym rozpoczynam krótkie charakterystyki obydwu urządzeń:

1. Sok-Maszyna. Dzięki niej wyprodukujemy soki owocowe lub warzywne. Do wyboru mamy całe mnóstwo tychże, wystarczy zadbać o ich zmagazynowanie zawczasu albo nawet posadzić lub posiać "w ostatniej chwili", aby później mieć co przetwarzać. Sok-Maszynę nabędziemy za jedyne 900 monet, to raczej niewiele, a wyprodukuje ona sok w jedną minutę. Niestety do jej ukończenia potrzeba skompletować niezbędne, brakujące części. Na szczęście jeżeli tylko skrupulatnie wykonujemy zadania po lewej stronie ekranu, wówczas zostaniemy nagrodzeni tymi właśnie, niezbędnymi elementami w pełnej liczbie do kompletu, toteż nie musimy już o nie prosić naszych sąsiadów w Wiejskim Życiu. Sok-Maszyna więc pozostanie nieodłącznym elementem naszych rozgrywek, ponieważ stosunkowo często potrzeba na przykład soku jabłkowego, winogronowego, marchwiowego czy z guarany. Jest to tak zwany składnik zmienny, a do stworzenia soku nie potrzeba nic więcej poza nim. Ponadto Sok-Maszyna przypomina nieco prasę do soków z innej gry przeglądarkowej, mianowicie z My Little Farmies, do której to zaczynam ponownie zaglądać. Funkcjonalnie są niemalże identyczne, gdyż obie wytwarzają soki. A więc również obie są wartościowym nabytkiem naszej farmy lub wirtualnej wioski.

2. Dżem-Maszyna. Dostarczy nam pożądanej liczby przetworów warzywnych oraz owocowych. Właściwie w większości owocowych, bowiem znalazłam tylko jedno warzywo do przetworzenia na pyszny dżem: mianowicie Halloweenową dynię. Omawiane urządzenie zakupimy w Sklepie za 3,200 monet, a więc nie aż tak wiele. Całe szczęście, iż nie są potrzebne do ukończenia budowy owego urządzenia żadne części, po prostu kupujemy, stawiamy na farmie i jest :) Oczywiście dżemu nie wytworzymy z samych owoców czy warzyw - do jego produkcji niezbędny jest miód z Ula. Ule zaś omawiałam już w części pierwszej samouczka, kto więc systematycznie go czyta, będzie wiedział, co i jak :) Dżem wyprodukujemy, podobnie jak w przypadku Sok-Maszyny, w jedną minutę. W porównaniu do innych maszyn jest to średni czas, potrzebny do wytworzenia danego, przypisanego do konkretnego urządzenia produktu. Dżem-Maszynę warto trzymać na naszej farmie i nie pozbywać się jej, kiedy akurat brakuje nam monet. I tak byśmy nie otrzymali ich wiele za sprzedaż, bo jedynie sto. Tak więc jeśli nam ich zabraknie, po prostu produkujmy i sprzedawajmy towary, na przykład poprzez Dom Handlowy. Sukces jest wówczas gwarantowany !

Tym kończę krótkie omówienia dwu jakże niezbędnych na Wiejskim Życiu maszyn. Powinnam zaznaczyć, iż obie są przypisane do Rancza Domowego, chyba, że postanowimy je umieścić i będziemy mieli miejsce na Ranczu Wodnym. Mimo wszystko jednak będzie to niewygodne i niepraktyczne chociażby z tego powodu, że na Domowym Ranczu jest o wiele więcej przestrzeni pod farmerskie grządki, sady i szklarnie. Toteż ja sama stawiam raczej pod tym względem na Domowe Ranczo. Ponadto jeśli umieścimy dowolne urządzenie w Magazynie, to już żadnym sposobem nie wydobędziemy na Ranczu Wodnym. No i oczywiście na sam koniec podaję linka do gry Wiejskie Życie na Facebooku, abyście już nie musieli szukać dalej:

https://apps.facebook.com/wiejskiezycie/

3 komentarze:

  1. Dziękuje za opisanie dwóch opcji maszyn. Dzięki Twojemu artykułowi będzie mi łatwiej podjąć decyzję, który zakupić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałem że coraz wiecej maszyn dodają do tej gry dlatego warto się zapoznać z blogiem żeby wiedzieć co gdzie i jak

    OdpowiedzUsuń
  3. Super opisane, przydaje się własnie taki artykuł bo dużo jest informacji o tych maszynach i wiadomo przynajmniej co można tam zrobić .

    OdpowiedzUsuń